شرکت سپاهان تابلو

شرکت سپاهان تابلو با هدف ارائه خدمات به صنعت برق کشور در زمینه طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی انواع تابلوهای برق فعالیت خود را در سال 1355 در شهر اصفهان آغاز نموده و اولین سازنده تابلوهای برق صنعتی در استان اصفهان است.

سپاهان تابلو با بهره گیری از تجربیات ارزشمند متخصصین شرکت که تمام آنها دارای سابقه فعالیت بیش از 15 سال در این شرکت می­باشند و با استفاده از امکانات لازم و کافی که گردآوری نموده هم­اکنون کلیه عوامل لازم جهت اطمینان از تأمین صحیح و به موقع سفارش­ها شامل طراحی، ساخت و کنترل کیفیت انواع تابلوهای برق را در اختیار دارد و همچنان سعی بر توسعه علمی و اجرایی و ارتقاء هرچه بیشتر کیفیت تولیدات و جلب رضایت مشتری داشته و از پیشنهادهای مشتریان و کارکنان خود برای بهبود مستمر استقبال می­کند.

شرکت سپاهان تائیدیه شرکت توانیر(در قالب لیست انجمن تولیدکنندگان تابلو برق ایران)، اداره برق استان اصفهان و اداره برق شهرستان اصفهان را دارا می باشد همچنین عضو انجمن صنفی تولیدکنندگان تابلوهای برق ایران ، عضو انجمن تخصصی صنایع همگن برق و الکترونیک استان اصفهان و عضو صنف الکتریک و الکترونیک اصفهان می­باشد.

تدوین فرایندهای تولید و کنترلی، طراحی انواع تابلوهای برق و ابزارآلات لازم و بروزرسانی تجهیزات و ماشین آلات وظیفه اصلی این بخش است. کنترل نقشه­های ارائه شده از سوی مشتریان و ارجاع موارد ضعف نقشه­ها به مشتری و رفع آن و استفاده از پیشنهادهای مهندسی جهت بهبود مستمر نیز از وظایف این بخش می­باشد.

طراحی و تولید تابلو در این شرکت بر سه اصل ایمنی، کارائی و ظرافت و زیبائی استوار است. در طراحی اسکلت از نقشه های دو بعدی و سه بعدی و در طراحی مدارات الکتریکی از سیمیلاتور سیستمی و تجارب پرسنل بهره برده و راه اندازی تابلوها مطابق استانداردها (IEC, VDE, DIN) انجام می­گیرد.

طراحی و ساخت تابلوها به صورت پیچ و مهره ای و از لحاظ نفوذ گرد وغبار و آب تا IP55  و در محیط­های بهداشتی جنس بدنه از استیل و در محیط­های مرطوب از گالوانیزه با روکش اپوکسی و رنگ پودری الکترواستاتیک انجام می­شود. فیوز و کلیدها کاور زده و ایمنی قسمت­های قابل دسترسی و کنترل رطوبت و دما و تامین روشنائی و محکم نمودن کابل­های ورودی و خروجی و نیز رنگ بندی و شماره زنی سیم­ها و لیبل­زنی قطعات در طراحی لحاظ گشته و سپس تابلوها تکمیل می­شود.

مواد اولیه مورد استفاده از ورق خام گرفته تا کلیدهای اتوماتیک از نمایندگی های معتبر تهیه و قبل از ورود به خط تولید توسط قسمت کنترل کیفیت تست و کنترل شده و تاییدیه می­گیرد.

کنترل کیفیت حین تولید شامل کنترل برشکاری، پلیسه­گیری و جوشکاری در قسمت فلزکاری، صحت شستشو، چربی زدائی، چسبندگی و ضخامت رنگ در قسمت نقاشی، جانمائی، سفت و محکم بودن قطعات در قسمت مونتاژ، رنگ بندی، سرسیم، شماره سیم، لیبل قطعات، لقی­ها و برق­دهی مداری مطابق نقشه در قسمت سیم کشی و قابلیت حمل، مخدوش نشدن و قرارگیری کامل متعلقات در قسمت بسته­بندی می­باشد.

این شرکت مجهز به آزمایشگاه تست جریان 4000A ، تست عایقی 100KV ، ضخامت­سنج رنگ، ترکمتر، کولیس، ترموکوپل، میگر و اهم­متر و انواع لوازم آزمایشگاهی و کنترل کیفی به­روز جهت رسیدن به استاندارد مطلوب محصولات تولیدی بوده و کالیبراسیون تجهیزات کنترل و آزمایشگاه توسط شرکت هسا و شرکت آزمایشگاه­های صنایع انرژی (EPIL) انجام می شود.

سپاهان تابلو دارای تائیدیه رعایت استاندارد و کنترل کیفیت از شرکت توانیر توسط انجمن تولیدکنندگان تابلوهای برق ایران است.

تعهدات سپاهان تابلو پس از تحویل محصول پایان نمی­یابد. تولیدات مشمول 2 سال گارانتی و 5 سال دریافت خدمات تخصصی در هر نقطه از کشور در اسرع وقت می­باشد. کلیه تابلوها با نقشه­ها و فایل­های سیستمی پشتیبانی گشته و دارای شماره سریال خاص (کد نوری) و قابل پیگیری می­باشد. دفترچه راهنمای کاربری و در صورت تقاضا آموزش اپراتور نیز ارائه می­شود.

طراحی و ساخت انواع تابلوهای فشار متوسط 20-36KV به صورت سنتی و کمپکت و کیوسک و نیز تابلوهای فشار ضعیف تا 4000A به صورت تغذیه از چندین شبکه پست برق و ژنراتور و نیز تابلوهای بانک خازنی و توزیع و راه­انداز و روشنائی و اندازه گیری و کنترل (PLC) و صفحات مانیتورینگ (HMI) و شماتیک خطی (میمیک دار) و در انواع اپراتوری میزی برای صنایع مختلف مانند پروژه­های برقی، آب و فاضلاب، خودروسازی، صنایع ساختمان، ریسندگی و بافندگی، صنایع غذایی، نفت و گاز و پتروشیمی با تأمین تابلوهای رله، کنترل، حفاظت، سکسیونر، دژنگتور و اتوماسیون صنعتی که انواع و تعداد آنها به اختصار در جدول زیر ذکر شده، شرح اجمالی تولیدات سپاهان تابلو می­باشد.

نوع تابلو تعداد
تابلو کوبیکلی (فشار متوسط کمپکت، سنتی، کیوسک) 4320 دستگاه
تابلو توزیع و دیماندی 10800 دستگاه
تابلو توزیع و راه انداز 7800 دستگاه
تابلو روشنایی (تابلو ایستاده، محوطه، توکار، دیواری) 11500 دستگاه
تابلو بانک خازنی 970 دستگاه
تابلو PLC 219 دستگاه
تابلو اپراتوری میزی و HMI و نماخطی (میمیک) 930 دستگاه

سپاهان تابلو با بیش از 40 سال سابقه و تجربه درعرصه تابلوسازی، طراحی و ساخت مجموعه­ای از انواع تابلو برق برای مشتریان بسیاری را در کارنامه خود دارد. شرکت­های توزیع برق استان و شهرستان اصفهان، توزیع برق استان چهار محال و بختیاری و استان یزد و استان آذربایجان غربی، مجتمع فولاد مبارکه اصفهان، پارس پولاد یاران، پالایشگاه اصفهان، پلی اکریل اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان،  دانشگاه علوم و صنایع دفاعی مالک اشتر، شرکت­های ریسندگی و بافندگی زاینده رود و حریر البرز و صنایع پشم اصفهان و آکال، شرکت­های سردخانه ای سپاهان سرد و اصفهان سرد و سردخانه شهرضا و شیلان کیش، شرکت­های تولید الیاف و موکت ظریف مصور و ماهوت و رز موکت و رز الیاف و کارتن پلاست، شرکت­های تولید سیمان اصفهان و اردستان، کاشی مرجان و کاشی نائین، شرکت روغن­گیری روغن نباتی ناز اصفهان و روغن نباتی نازگل کرمانشاه، اطلس پمپ سپاهان، شاتون سازی رزمیاران، آهنگری یارکو، اطلس ماشین از جمله مشتریان این شرکت می­باشند و فراوانی مشتریان مانع از نام بردن تمام آنها است. بدینوسیله مفتخریم که گوشه ای از فعالیت­های راه­اندازی چرخ تولید کشور را به عهده داشته و همواره سعی بر همراهی و پشتیبانی تولید ملی و ادامه این مسیر داریم .

ساختار سازمانی سپاهان تابلو

مشتریان سپاهان تابلو

 • شرکت روغن نباتی ناز اصفهان
 • شرکت روغن نباتی نازگل کرمانشاه
 • شرکت روغن کشی میمه
 • شرکت کاشی نائین
 • شرکت کاشی اردستان
 • ریسندگی و بافندگی حریر البرز
 • نساجی زاینده رود
 • ریسندگی و بافندگی صنایع پشم اصفهان
 • ریسندگی و بافندگی آکال
 • ریسندگی و بافندگی تجارت اصفهان
 • دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
 • دانشگاه صنعتی اصفهان
 • دانشگاه علوم و صنایع دفاعی
 • صنایع دفاع زرین شهر
 • صنایع دریائی شاهین شهر
 • شرکت توزیع برق استان اصفهان
 • توزیع برق شهرستان اصفهان
 • توزیع برق منطقه ای اصفهان
 • توزیع برق منطقه ای یزد
 • توزیع برق استان چهار محال و بختیاری
error: Content is protected !!